Przepływowa lampa UV-C do dezynfekcji powietrza

Zabudowana oprawa METIS UV z promiennikiem UV-C to nowe, bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na ciągłą dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach takich jak biura, gabinety lekarskie i poczekalnie, pokoje hotelowe, sale lekcyjne, pomieszczenia socjalne etc.

 

Dzięki zamknięciu lampy UV-C w obudowie, urządzenie może bezpiecznie i w sposób ciągły pracować w obecności ludzi. Powietrze jest zaciągane do oprawy i zostaje zdezynfekowane, przepływają przez obszar naświetlany światłem UV. Dodatkowo jest ono oczyszczane dzięki zastosowaniu filtra HEPA.

 

METIS UV jest szczególnie polecany do stosowania w miejscach pojawiania się i pracy dużej ilości osób. Wydajny wentylator pozwala na ciągłą dezynfekcję pomieszczeń o powierzchni 12-18 m.kw. (wymiana powietrza 2-3 razy w ciągu godziny). Dla większych powierzchni polecane jest stosowanie większej ilości lamp, zamocowanych w przeciwległych częściach pomieszczenia.

Badania prowadzone m.in. w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i przez specjalistów z firmy Seoul Semiconductors potwierdzają skuteczność dezynfekcji za pomocą promieniowania UVC o poziomie 99,99 proc. w przypadku wirusów z grupy korona.

Maksymalna skuteczność dezynfekcji

• Wykorzystanie najwyższej jakości promienników UV-C

• Wbudowany licznik godzin pracy – wskazania do wymiany promienników

• Wymienne wkłady filtrów HEPA.

Trwałość i bezpieczeństwo

• Zamknięta i zabezpieczona wewnętrzna komora przepływowa z promiennikiem UV-C

• Wskaźnik prawidłowej pracy układu zasilania promiennika jako opcja

• Raport bezpieczeństwa fotobiologicznego*

• Produkcja w Polsce

• Konstrukcja zapewniająca długi czas eksploatacji

• Wewnętrzny kanał przepływowy wykonany z blachy aluminiowej

• Gwarancja 2 lata.

Prosta instalacja i łatwa konserwacja

• Montaż naścienny z opcją załączania lampy pilotem

• Dostępna wersja mobilna do pionowego zamontowania na estetycznym stojaku wyposażonym
w kółka w wersji z zasilaniem przewodem elektrycznym przez gniazdo IEC

• Niskie koszty zużycia energii

• Łatwa wymiana filtrów HEPA.

* Według aktualnej interpretacji ustawowej definicji wyrobu medycznego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych lampy bakteriobójcze nie są wyrobami medycznymi. Urząd w swej decyzji nie kwestionuje skuteczności i potrzeby stosowania lamp bakteriobójczych w służbie zdrowia, zmienia natomiast formalne podejście do tych wyrobów i ich producentów - nie są wymagane odrębne certyfikaty, raport bezpieczeństwa fotobiologicznego potwierdza brak szkodliwego promieniowania UV-C poza prawidłowo zamontowaną oraz nie uszkodzoną lampą.

 

OSTRZEŻENIE: Promieniowanie UV-C jest szkodliwe dla zdrowia. W przypadku bezpośredniego działania istnieje ryzyko poparzeń i uszkodzenia wzroku. Absolutnie zabronione jest uruchamianie lampy UV-C (załączanie zasilania) bez prawidłowego zamontowania pokrywy zewnętrznej, pułapek świetlnych oraz filtrów. W przypadku uszkodzenia układu zasilania, należy bezwzględnie odesłać lampę do naprawy w autoryzowanym punkcie serwisowym.

 

Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane zakupem:

zamowienia@eurologistics.pl

515 160 513

W  SZCZEGÓLNOŚCI

 

Nigdy nie patrz bezpośrednio na włączoną lampę UV-C STERILON i nie pozostawaj
w zasięgu promieni UV-C.

Przy wykonywaniu czynności związanych

z obslugą lampy UW-C STERILON zalecane są specjalne okulary ochronne.

Zabezpiecz pomieszczenie ze świecącą lampą przed dostępem innych osób.

DEZYNFEKCJA ŚWIATŁEM UV-C

Technologia dezynfekcji UV jest znana od około stu lat i wykorzystywana głownie w medycynie. Jednak jej zastosowanie jest dużo szersze. Lampy UVC, wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.*

*używając lamp UV C do dezynf ekcji należy z achować podstawowe środki bezpieczeństwa tzn. nie znajdo wać się w zasięgu strumienia świetlnego

DZIAŁANIE

 • sterylizacja promieniowaniem UV-C

 • kierowanie strumieniem dezynfekcji

 • unieszkodliwia wszystkie wirusy, bakterie i inne drobnoustroje w zasięgu działania lampy

 • skuteczność działania już od kilku minut

 • nie wytwarza negatywnego ozonu

 

PRZEZNACZENIE STERILON UV-C

Placówki medyczne, transport medyczny, transport publiczny, sklepy, punkty usługowe, spedycja, stacje benzynowe, administracja publiczna, placówki opiekuńcze i edukacyjne, domy prywatne pokoje chorych, zakupy... Oraz wszystkie przedmioty osobiste, które wymagają dezynfekcji telefony, dokumenty, karty bankowe, pieniądze... To tylko

wybrane przykłady miejsc, gdzie można wykorzystać lampy UV-C S TERILON.

Lampa UV-C STERILON pomaga usuwać z otoczenia wirusy, grzyby, pleśnie oraz bakterie, wywołujące choroby. Światło UV-C degraduje kod DNA i RNA znajdujący się w komórkach żywych organizmów.

Skuteczność dezynfekcji za pomocą światła UV-C jest powszechnie znana i stosowana od lat. Potwierdza to dokument nr ISBN 978 3 901906 25 1 opublikowany przez The International Commission on Illumination (CIE).

 

Skuteczność dezynfekcji

Skuteczność dezynfekcji prezentowana jest przez CIE i inne jednostki badawcze w oparciu o dawkę energii potrzebną do usunięcia 90% drobnoustrojów z powierzchni.

Dla większości znanych nam bakterii i wirusów wymagana dawka nie przekracza 8 mJ/cm2. Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C, w odległości 1 m od danej powierzchni, potrzebuje 800 sekund, czyli około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90%.

 

Promieniowanie UV-C emitowane przez lampy z rodziny UV-C STERILON w odległości 1m od lampy:

 • 0,6 W - promieniowania UV-C (UV-C STERILON 36W)

 • 1,44 W - promieniowanie UV-C (UV-C STERILON 72W)

 • 2,16 W - promieniowania UV-C (UV-C STERILON 109W)

 

Skuteczność promieniowania UV-C spada odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła światła. Dlatego im bliżej dezynfekowanej powierzchni ustawimy źródło światła, tym skuteczność będzie większa.

 

Orientacyjny czas dezynfekcji powierzchni przez lampy UV-C STERILON wynosi 15 minut.

Czas ten może się jednak różnić od podanego powyżej, ponieważ zależy od mocy użytej lampy i odległości powierzchni dezynfekowanej od źródła światła. Czas ten zależy również od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza.

Skuteczność dezynfekcji SARS-CoV-2 (koronawirus wywołujący chorobę Covid 19)

Nie ma opublikowanych oficjalnych badań potwierdzających dawkę energii, jaka jest potrzebna, aby zneutralizować wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Porównuje się jednak jego budowę do wirusa „Hepatiti A Virus” bardziej odpornego na promienie UV-C, dla którego dawka wynosi niecałe 7 mJ/cm2. Na tej podstawie szacuje się, że dawka potrzebna do neutralizacji koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 wynosi około 4 mJ/cm2.

Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C w odległości 1 m od powierzchni, potrzebuje 400 sekund, czyli około 7 minut aby ją zdezynfekować w 90% z obecności wirusa.

 

Sposób naświetlania

 • Ustaw światło tak by padało na powierzchnię, która ma być dezynfekowana.

 • Źródło światła UV-C należy ustawić możliwie najbliżej dezynfekowanej powierzchni, tak aby promienie UV-C objęły swoim zasięgiem jak największą jej część. Obiekty ustawione w cieniu, do których nie dotrą promienie UV-C, nie będą dezynfekowane.

 • Po uruchomieniu lampy można przebywać w pomieszczeniu, jednak poza zasięgiem promieni UV-C.

 • Orientacyjny czas naświetlania wynosi 15 min.

 • Bardzo długie naświetlanie lampą UV-C może degradować niektóre elementy znajdujące się w jej zasięgu np. tworzywa.

 • Po zakończonym naświetlaniu nie jest wymagane wietrzenie pomieszczenia.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Emitowane przez lampę światło UV-C jest wysoce szkodliwe dla ludzi i innych organizmów żywych, uszkadza wzrok, skórę i DNA komórek. Po uruchomieniu lampy, w zasięgu bezpośredniego działania promieni UV-C nie powinni znajdować się ludzie czy zwierzęta. Czas, w którym przebywamy w zasięgu promieni UV-C powinniśmy możliwie zminimalizować.

 

Uszkodzenie lampy nie wpłynie negatywnie na zdrowie przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności. W przypadku pęknięcia świetlówek, należy przewietrzyć pomieszczenie przez 30 minut i usunąć zniszczone części, najlepiej w rękawiczkach. Należy umieścić je w zamkniętej plastikowej torbie i zanieść do lokalnego zakładu utylizacji odpadów w celu recyklingu. Do usunięcia zniszczonych części nie używaj odkurzacza.

Światło w walce

z wirusami

i bakteriami

Lampy UV-C

przeznaczone
do dezynfekcji
powierzchni

Lampa UV-C 

przeznaczone do dezynfekcji powierzchni

Lampa UV-C STERILON 36W

przeznaczona jest do dezynfekcji powierzchni. Wykorzystując światło ultrafioletowe, jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać drobnoustroje. Są tak silne, że nie pozostają również bez szkodliwego wpływu na skórę czy oczy człowieka. Dlatego używając lamp UVC do dezynfekcji należy zachować podstawowe środki bezpieczeństwa tzn. nie znajdować się w zasięgu strumienia świetlnego.

Lampy o mocy 36W zdezynfekują przestrzeń około 15m2. Polecane do wykorzystania w placówkach służby zdrowia, w sklepach spożywczych, w środkach komunikacji miejskiej i prywatnej, na stacjach benzynowych, w firmach kurierskich, jednostkach administracji publicznej i edukacji, a także do zastosowań prywatnych we własnym domu czy samochodzie. W zależności od odległości od źródła światła, temperatury i wilgotności powietrza przyjmujemy 15 minut jako orientacyjny czas dezynfekcji.

 • Rodzaj światła: ultrafioletowe UV-C

 • Kolor obudowy: biały

 • Skuteczność dezynfekcji: 15m2

 • Żywotność: 8000h

 • Napięcie zasilające: 220-240V

 • Stopień szczelności: IP20

 • Przewód zasilający 5m

 • Wielopozycyjne ramię

 • Dodatkowa opcja: włącznik ON-OFF

 • Przystosowany do montażu na stojaku uniwersalnym

 • Wymiary (A/B/C) [mm]: 215/320/95

UV-C STERILION 36W 230V EVG bez gniazda

cena detaliczna netto 670 zł

Lampy UV-C STERILON 72W/108W

przeznaczone są do dezynfekcji powierzchni. Wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednymi z najskuteczniejszych urządzeń zdolnymi usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać drobnoustroje. Są tak silne, że nie pozostają również bez szkodliwego wpływu na skórę czy oczy człowieka. Dlatego używając lamp UVC do dezynfekcji należy zachować podstawowe środki bezpieczeństwa tzn. nie znajdować się w zasięgu strumienia świetlnego.

Lampy o mocy 108W sprawdzą się w pomieszczeniu do 35m2, te o mocy 72W zdezynfekują powierzchnię do 25m2. Polecane do wykorzystania w placówkach służby zdrowia, w sklepach spożywczych, w środkach komunikacji miejskiej i prywatnej, na stacjach benzynowych, w firmach kurierskich, jednostkach administracji publicznej i edukacji a także do zastosowań prywatnych we własnym domu czy samochodzie. W zależności od odległości od źródła światła, temperatury i wilgotności powietrza przyjmujemy 15 minut jako orientacyjny czas dezynfekcji.

 • Rodzaj światła: ultrafioletowe UV-C

 • Kolor obudowy: biały

 • Skuteczność dezynfekcji: 25m2 (72W) 35m2 (108W)

 • Żywotność: 8000h

 • Napięcie zasilające: 220-240V

 • Stopień szczelności: IP20

 • Przewód zasilający 5m

 • Wielopozycyjne ramię

 • Dodatkowa opcja: włącznik ON-OFF

 • Przystosowany do montażu na stojaku Future Stand

 • Wymiary (A/B/C) [mm]: 270/480/100

UV-C  STERILION 72W 230V EVG bez gniazda

cena detaliczna netto 900 zł

UV-C  STERILION 108W 230V EVG bez gniazda

cena detaliczna netto 1200 zł

Stojak FUTURE STAND

Stojak Future Stand z systemem Click Head
Stojak umożliwiający bez narzędziowy i błyskawiczny montaż wszystkich lamp z rodziny Magnum Future
- wysokość rozłożonego statywu: 200 cm
- wysokość złożonego statywu: 108 cm
- rozstaw nóg: 92 cm
- średnica rury (nogi): 3,5 cm
- maksymalne obciążenie: 15 kg
- waga: 2,3 kg
- kolor: czarny

FUTURE STAND Stojak czarny 2m z systemem Click Head

cena detaliczna netto 250 zł

 ZAPYTAJ O OFERTĘ - ZAMÓW 

Zamówienia przyjmowane są e-mailem na adres: 

zamowienia@eurologistics.pl

 tel. +48 515 160 513 

 

Transport - wg wyceny przy zamówieniu

W zamówieniach prosimy o podanie:

danych do faktury

adresu dostawy

osoby odpowiedzialnej 

za zamówienie oraz płatność.

EUROLOGISTICS S.C.

ul. Kubackiego 29A, 62-002 Suchy Las k/Poznania

zamowienia@eurologistics.pl

 tel. +48 515 160 513 

www.barieraprzeciwwirusowa.pl